Најмалку 14 загинати, 32 повредени во пожар во автобус во Кина

0
482

Најмалку 14 лица загинаа, а 32 беа повредени во пожар во автобус во кинеската автономна област Нинсја-Хуеи.

Трагедијата се случила во престолнината на областа – градот Инчуан. Причините за пожарот се истражуваат.