Најмалку 15 повредени во напад со нож во метро во Техеран

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Најмалку 15 луѓе се повредени денеска откако маж нападна со нож свештеници во метро на станицата Реј во предградие на Техеран, јавија ирански медиуми.

По нападот, патници се судриле со напаѓачот. Полицијата била принудена да отвори оган и го убила напаѓачот. Патниците се здобиле со повреди од нож и од куршуми.

Share.