Најмалку 15 загинати, десетици повредени во експлозија на пазар во Пакистан

0
527

Според различни процени, 30-47 лица се повредени во експлозијата. Најмалку 15 од нив се во критична состојба, јавуваат локалните медиуми.

Сè уште не е јасно дали денешниот напад е самоубиствен или со детонација на далечинска контрола.

Безбедносни извори велат дека се притворени двајца осомничени.

Сè уште никој не ја презеде одговорноста за нападот.