Најмалку четири лица се повредени при експлозија во Истанбул

0
409

Најмалку четири лица се повредени денеска при експлозија во Истанбул, пишува турскиот весник „Милиет“.

Според весникот, експлозивната направа била поставена под мост во истанбулскиот кварт Малтепе.