Најмалку десет убиени во бомбашки напад во Авганистан

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Најмалку десет лица го загубија животот, а уште толку се повредени при бомбашки напад кој се случи денеска на пазар во Авганистан.

Повеќето од жртвите во нападот во северната провинција Фариаб се цивили, соопштија властите.

Share.