Највкусната италијанска пица само во пицерија 3

0
1389

Пицата е едно од најомилените јадења на милиони луѓе .Посебно италијанската .

Италијанската кулинарска традиција носи безброј традиционални варијанти на пицата кои се разликуваат од регион во регион.

Лоцирана во центарот на Битола, зад кафе бар Пајтон, до фото Лидија, се наоѓа новотоворената пицерија 3, каде можете да ја пробате највкусната пица.

Овде пицата е направена по оригинален италијански рецепт.

Пицерија 3 е место каде има убава атмосфера, прекрасна храна и одлична услуга. Од вештите раце на пица мајсторот може да ги вкусите најубавите пици, но и други специјалитети од богатото мени меѓу кои и топеното сирење, палачинки и сл.

Пицерија 3 има капацитет за 30 -тина гости. Тука се организираат родендени, прослави, различни промоции.

Во период од 10 до 24 часот, а за време на викенди до 1, тука гостите имаат можност да уживаат во највкусните специјалитети.

Месец ноември е месец на пицата во пицерија 3, која е по промотивни цени и тоа средната пица за само 120 денари а фамилијарната за 270 по ваш вкус.

Она што ја прави пицерија 3, посебна и поразлична од сите останати пицерии, е употребата на најсвежи и најквалитетни состојки во подготовката на тестото за пиците.

Тестата со кои се приготвуваат пиците, се прават по оригинални италијански рецепти токму овде, во оваа кујна и тоа е тајната на уникатниот и свеж вкус .

Пицерија 3 вкусните специјалитети ги доставува и до домовите.