Напад во ноќен клуб во Прилеп

0
546

ПС Прилеп поднесе кривична пријава против Д.К. (28), В.К. (25) и З.Д. (26), сите од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 24.01.2016 година во Прилеп на бул. „Гоце Делчев“ во ноќен клуб , откако пријавените се довеле во алкохолизирана состојба, маскирани и со метални шипки повторно насилно влегле внатре и со спреј солзавец го испрскале Г.Р., сопственик на клубот, и физички го нападнале при што му нанеле тешки телесни повреди, а потоа ги искршиле масите и шанкот во клубот.