Напад во супермаркет в Хамбург

0
797

Едно лице е убиено и неколку се повредени во напад во супермаркет во Хамбург, соопшти германската полиција.

Полицијата во Хамбург на Твитер изјави дека еден осомничен бил уапсен, но дека е прерано да се каже што е мотивот.

Весникот „Билд“ објави дека луѓето во супермаркетот биле прободени со нож.

Полицијата ги предупреди граѓаните да не се движат во тој регион.