Напад врз кинеската амбасада во Киргистан

0
291

Едно лица загина и тројца се повредени во напад врз кинеската амбасада во Киргистан.

Мажот кој со автомобил се обидел да влезе низ вратата на дипломатското претставништво, по што фрлил и експлозив е една од жртвите.

Причината за нападот сѐ уште не е позната.