Нападнат новинар на агенцијата Мета

0
706

Новинарот Димитар Тануров од новиската агенција МЕТА е еден од нападнатите новинари кој бил претепан синоќа од демоннстранти во Собранието.. Тој заврши со потрес на мозок и скршен нос, а по укажаната лекарска помош во болница е пуштен на домашно лекување.

И снимателот на Макфакс е повреден во синоќешниот инцидент во Собранието на Македонија, што е уште една жртва меѓу медиумските работници од нападот на  демонстрантите.