Напаѓач со нож бодел луѓе

0
462

Полицијата во Лос Анџелес добила дојава дека имало напад со нож во Скир Роу областа во Калифорнија.

Специјалци стигнале на местото на настанот, пукале и го уапсиле осомничениот во улицата Сан Педро.

Три лица се најдени со убодни рани.

Едно лице завршило во болница, но сепак е во стабилна состојба.

За другите две лица нема информации каква им е состојбата.

Мотивот за нападот не е познат.