Невреме во Хрватска, град со големина на пинг-понг топче

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Хрватска вчера попладнево ја зафати невреме по бранот на високи температури, при што во некои делови на земјата падна град со големина на пинг-понг. Во северниот дел на јадранскиот брег и во планинските области имаше дождови и грмотевици.Во Загорје дождот предизвика значителна штета.

https://makfax.com.mk

Share.