Невреме во Пелагонија

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во попладневните часови подрачјето на Пелагонија беше зафатено од силно невреме. Во Прилеп и северниот дел од Пелагонија, Долнени имаше интензивни поројни врнежи од дожд, силни електрични празнења и ветер, а во Битола падна и град.

До крајот на денот на повеќе места ќе се задржи нестабилно и облачно време, со поројни врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите можат да бидат поинтензивни и во форма на невреме со силни електрични празнења, интензивни врнежи, како и појава на град.

11816840_10206568013255706_8002988560988925101_n

Share.