Невреме во Прилеп, поплавен плоштадот

0
1685

Силно невреме го зафати Прилеп, проследено со пороен дожд, ветар и грмежи.

Дождот поплави поголема површина од градскиот плоштад и предизвика проблеми на просторот каде се одржува фестивалот на скарата и пивото.

фото: markukule.mk

13718071_10208548621544497_844598221_o

13728290_10208548621384493_717074588_o

13728447_10208548621184488_222158123_o