Невреме во Србија

0
376

Силен ветер и дожд ја зафатија целата територија на Србија, а во Војводина ветерот урна и еден ѕид. Многу дрвја се искршени и во главниот град на Србија.

Метеоролозите уште вчера предупредија дека во цела Србија ќе дува силен ветер, а на истокот од државата дека ќе премине и во жестока олуја. И македонските метеоролози најавија за вечерните часови силен ветер од северен правец но повеќе на планинските региони.