Невреме во Западна Србија – паѓаше град и дожд

0
523

Силно невреме со град вчера ја зафати Србија.

Градот направил големи штети на земјоделските култури, а бил со големина на грашок.

Според српските медиуми, по големото невреме во Чачак имало и два пожари, а сообраќајот низ погодените делови се одвивал отежнато. Улиците во Чачак биле поплавени.

Невремето го зафатило и Горњи Милановац. Времето изгледало како да е зима.

http://faktor.mk