Николче Митревски пред потпис со Бенфика?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Битолчанецот Николче Митревски е блиску до потпис со португалска Бенфика и повеќе од веројатно е дека од следната сезона првпат ќе игра во странств. Во игра за потписот на Митревски се и екипи од Романија и од Хрватска, но ракометарот на Металург ја преферира португалската опција. Тој веќе со години е репрезентативен голман, а има и дебело искуство од настапи во европските купови. Во својата кариера 29 годишниот Митревски настапуваше заПелистер, Вардар и од 2010 година во Металург.

Share.