Нов земјотрес со јачина од 2,9 по Рихтер

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во Сеизмолошката опсерваторија во текот на ноќта не регистрирале никакви потреси и афтершокови. Се стресе утринава во 08.10 часот кога беа измерени 2,9 степени според Рихтер. Од Сеизмолошката опсерваторија потврдуваат дека од првиот земјотрес од пред два дена, регистрирале околу 100 земјотреси во скопскиот регион

Share.