Нови 36 пожари во Грција

0
317

Грчките власти во последново деноноќие регистрираа 36 нови жаришта и објавија тревога за висок ризик од пожари на територијата на државата за денеска, пишува порталот „Вима”.

Некои од огништата се уште активни. Тоа се оние на островите Крф, Закинтос, кај Коринт и на областа Илија на Пелопонес.