Нови пет земјотреси во охридско

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Пет нови земјотреси од кои најсилниот на пет минути по полноќ со јачина од 3.8 степен по Рихтер и уште два од по 3 степени се почувствувани Охрид од рано утрово.

Земјотрес со сила од 2, 5 степени по Рихтеровата скала утрово во 8 часот и 30 минути е регистриран на осум километри од Охрид.

Последниве денови во охридскиот регион се регистрирани над илјада потреси.

Share.