Новите три случаи во Битола не се поврзани со веќе познат кластер

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Денеска нови три случаи во Битола. Со нив бројката на регистрирани случаи во Битола се искачи на 57. Во моментов во Битола има активни 21 случај.

Што се однесува до денешните нови стри случаи во Битола, од министерството за здравство велат дека тие не се поврзани со веќе познат кластер и се на возраст од 23, 36 и 41 години.

Денеска се регистрирани и 2 оздравени пациенти во Битола.

На инфективното одделение на Клиниката во Битола  хоспитализирани се 37 пациенти.

Share.