Ново судско рочиште за напаѓачот на Шекеринска

0
577

Во Основниот суд Скопје 1 денеска треба да продолжи судењето против Панче Ангелов, за нападот врз Радмила Шекеринска во Собранието на 27 април годинава.

Претходното рочиште, на 19 септември, беше одложено на барање на адвокатот на обвинетиот доделен по службена должност, кој побара време за да се подготви за судската постапка.