Ново судско рочиште за „Поткуп“ против Заев

0
343

За денеска е закажано ново рочиште за предметот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев.

Во обвинителниот акт тој се товари дека побарал поткуп од 160 илјади евра за градежно земјиште од струмичкиот бизнисмен Иван Николов Сачевалиев додека беше градоначалник на Струмица.