Њујоршката полиција залови крокодил што слободно се шетал низ улиците на Менхетен

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Полицијата во Њујорк се соочи со необичен предизвик, откако мораше да улови крокодил кој слободно се шеташе низ улиците на Менхетен, соопшти AOL News.

Влекачот, долга речиси метар, беше доста агресивна, се пожалија чуварите на редот.

Сè уште не е јасно како крокодилот се нашол на улиците на Менхетен.

„Слушнавме дека не успеал да фати такси“, се шегуваат од полицијата.

Со помош на специјалци влечугата била фатена и транспортирана на безбедно место. /крај/мф/ст

 

Share.