Облачно и посвежо со повремен локален дожд

0
532

Променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Утринските температури ќе се движат од 4 до 10, додека дневните ќе бидат во интервал од 11 до 23 Целзиусови степени.

УВ индексот ќе изнесува 6.

Во наредните денови ќе преовладува променливо облачно со сончеви периоди и со изолирана појава на краткотраен дожд. Пообилни врнежи се очекуваат в петок и в сабота. /крај/ухрм