Oблачно и со краткотрајни локални врнежи од дожд

0
662

И денеска времето ќе биде променливо облачно со слаби краткотрајни локални врнежи од дожд.

Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје и Велес 19, Куманово 20, Маврово 12, Крушево 14, Охрид 17, Дебар 19, Битола и Прилеп 18, Гевгелија 22, Дојран и Демир Капија 21, Кавадарци 20, Берово 18, Свети Николе 19, Штип 20, Крива Паланка 19 Целзиусoви степени.

За време на викендот ќе имаме облачно време со сончеви периоди. Утре дневните темпераатури ќе бидат од 17 до 23 степени, во недела од 18 до 23, а во понеделник од 18 до 24 степени.

Од вторник ќе имаме промена на временската состојба.

www.mkd.mk