Облачно со дожд и температура до 26 степени

0
294

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд особено во јужните и источните делови.

Ќе дува и слаб променлив ветер со услови за појава на ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 18 до 26 степени.