Облачно со сончеви периоди и со умерен северен ветер

0
600

Променливо облачно со сончеви периоди и со умерен, повремено засилен северен ветер, најизразен вдолж Повардарието.
Утринските температури ќе се движат од 12 до 20 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 19 до 31 степен.

Во Битола  и околината слично време со дневна температура до 28 степени.

УВ индексот ќе изнесува 7.

Во наредните денови ќе преовладува стабилно време со постепен пораст на температурата. /крај/ухрм