Облачно со сончеви периоди

0
364

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а само во планинските предели на југот и североистокот од земјава е можен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Во  Битола дневната температура до 24 степени.

Во наредните три дена ќе биде сончево со умерена облачност со слаб умерен северозападен ветер и пораст на дневните температури. Утре дневните температури ќе се движат од 23 до 31 степен, задутре и в четврток од 25 до 34 степени.