Од денес почнува разврската на евро-шампионатот за одбојкарки

0
577

Од денес почнува разврската на европското првенство во одбојка за жени, кое заеднички го организираат Белгија и Холандија. По вчерашните бараж мечеви за пласман во четвртфиналето Италија, Полска, Германија и Белгија обезбедија пласман во четвртфиналето и надеж дека можат и во борбата за медалите и со виза за Олимпијадата во Рио де Жанеиро.

 

Четвртфинале

Антверпен

Белгија – Србија

Турција – Германија

Ротердам

Италија – Русија

Холандија – Полска