Од денеска до четврток сончево со температури и до 23 степени

0
381

Утрово во Берово се измерени -7 Целзиусови степени, но во текот на денот максималните температури ќе стигнат и д 20 степени. Сончево насекаде низ земјава и ноемвриски топло е прогнозата за денеска.

Сончевото време со ветер од променлив правец со дневни температури и до 23 степени ќе се задржи и во наредните три дена.

Во Битола во наредните неколку дена утринските температури ќе се слуштат до третиот односно четвртиот степен.