Од денеска облачно и посвежо време

0
3038

Од денеска и во наредните неколку дена прогнозата за времето во Македонија е облачно, врнежливо и посвежо време.

Денеска максималната дневна температура ќе биде од 28 до 40 Целзиусоови степени. Денеска времето ќе биде променливо облачно, со можност за врнежи од дожд во североисточниот дел на земјата.