Од денеска сончево и топло

0
551

Денеска во Македонија времето ќе биде претежно сончево и потопло време со пораст на максималните дневни температури. Ќе дува слаб североисточен и северозападен ветер. Дневните температури ќе се движат од 23 до 34 Целзиусови степени. УВ индексот денес ќе има вредност 8.

И во наредните денови времето ќе биде сончево и топло со повисоки дневни температури. Во текот на викендот дневните температури ќе достигнат и до 38 степени.