Од дома му украле 12.600 евра

0
716
Viele Euro Geldscheine

На 19.10.2016 година во 09.50 часот во ПС Битола, М. Г.(88) од Битола пријавил дека во периодот од 10.00 часот на 15.10.2016 година до 22.00 часот на 18.10.2016 година во неговата куќа непознат сторител одзел 12.600 евра во разни апоени. Екипа на СВР Битола извршила увид на местото на настанот. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.