Од понеделник температури и до 19 степени

0
485

Во сабота претежно сончево со локална облачност и максимални температури од 8 до 17 степени. Во недела зголемување на облачноста, но повторно ќе има сончеви периоди и температури од 9 до 18 степени. Во понеделник и вторник сончево и многу топло, невообичаено за овој период од годината со максимални температури кои ќе се движат од 12 до 20 степени.