Од среда потопло време

0
889

Продолжува периодот на сончево време со мала до умерена облачност и со свежи, на места и студени утра. Дневната температура ќе биде без значителни промени. Од вторник облачноста сосема ќе се намали и од среда до крајот на работната недела ќе биде претежно сончево и малку потопло. Дневните температури ќе бидат во пораст и ќе се движат во среда од 26, до 28 степени во сабота.