Од среда затоплување

0
503

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено и засилен северен ветер.

Претпладне во западните делови ќе провејува снег. Температурата ќе се движи од 3 до 11 степени.

Од понеделник ќе преовладува стабилно време со ниски утрински температури, а преку денот температурите  ќе бидат во постепен пораст.

Кон средината на наредната недела се очекува повторно затоплување, односно релативно топло време за овој период од госината.