Од сцената падна пејачот на Прљаво казалиште

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

11705091_10205573130342335_5323857779372970926_n

Со нивните безвременски хитови во Прилеп na Пивофест се создаде еуфорија и мешавина на емоции. Публика од сите генерации вечерва пееше во еден глас со членовите на оваа група.


11755925_10205573130382336_4318469626441229742_n

Маестралните изведувачи предизвикаа вистинско лудило.

Фронтменот Младен Бодалец доживеа мала незгода кога падна од бината на земја, но за среќа помина без сериозна повреда. Напротив, тој не го испушти микрофонот од раце и продолжи да се движи низ публиката со која заедно се забавуваше.

11753729_10205573130422337_493407838563176896_n (1)

На нивните песни се наздравува со пиво, а „Прљаво казалиште“  ја поздрави публиката и со песната „Македонско девојче“.

Share.