Од утре потопло

0
697

-11 степени во Берово, а -5 во Битола, вакви беа утрово температурите во најструдениот град во Македонија  и во градот под Пелистер.

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во ноќните часови во североисточните делови ќе има услови за слаб локален снег. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Дневната температура ќе се движи од -2 до 5 степени.

Од утре дневните температури ќе бидат во постојан пораст и ќе достигнат и до 10 степени.