Од вечерва продолжуваат протестите

0
776

Од денеска како што е најавено продолжуваат протестите на Протестирам и во Битола од 19 часот. Викендов во Битола немаше протести, а во саботата ГДОМ одржа собир и марш за поддршка на политиките на власта.