Од вторник утринските температури под нулата

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните планински подрачја ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Во Битола дневната температура до 18 степени.

Времето утре сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Вторник претежно сончево со слаб ветер од променлив правец.  И вторник и среда утринските ќе се спуштат до -1 степен.

Share.