Од задутре пекол, во Битола до 35 степени

0
1739

Од среда нашето подрачје ќе потпадне под влијание на сува и многу топла воздушна маса од југ. Особено топло ќе биде за време на продолжениот празничен викенд кога дневната темпаратура долж Повардарието ќе достигне 40 степени, информираат од УХМР. Во Битола до 35 степени.