Одбојкарите втор пат слават над Израел

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Машката одбојкарска репрезентација на Македонија ја забележа и втората победа против Изреал во Европската лига, нашите одбојкари славеа со максимални 3:0 ( 29:27, 25:20 и 25:20). Македонија со овие две победи тргна кон борба за втората позиција во групата, во која голем фаворит за првото место е Полска. Веќе следниот викенд ќе одиграме нови две средби, ни гостува Данска в сабота и в недела.

Share.