Одложен натпреварот Еурофарм Пелистер – Прилеп

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Натпреварот од седмото коло на групата Б на Суперлигата во ракомет меѓу Еурофарм Пелистер 2 и Прилеп, предвиден за попладнево во 18:00 часот, е одложен заради позитивни случаи на ковид-19 во двете екипи.

Новиот термин за одигрување на натпреварот дополнително ќе биде одреден.

Во првите пет натпревари екипата на Јовиќ запиша две победи и три порази, а во шестото коло беше слободна. Екипата секојдневно тренира и масовно се тестира да ги евидентира асимптоматските случаи на ковид-19.

Share.