Одлуката на ФБИ е „длабоко вознемирувачка“

0
437

Демократската кандидатка за претседтаелските избори во САД, Хилари Клинтон соопшти дека одлуката на ФБИ за повторна истрага во врска со нејзиното користење мејлови пред изборите, е „без преседан“ и „длабоко вознемирувачка“.

– Исклучително чудно е да се изнесе такво нешто со толку малку информации баш пред изборите, изјави синоќа Клинтон пред свои приврзаници на митинг на Флорида.