Ограбени девизи, денари, златен накит и пиштол од куќа во Прилеп

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

 

Како што соопшти полицијата, С.Т.(1959) од село Врбјани, пријавил дека во Прилеп во неговата куќа, засега непознат сторител извршил тешка кражба на тој начин што насилно делувал на влезната врата, влегол внатре и по извршено пребарување одзел 1.020 американски долари, 340 евра, 31.000,00 денари, златен накит и пиштол „ЦЗ-99“ кал.9мм, кој оштетениот го поседувал со дозвола, со рамка со 13 куршуми, а потоа го напуштил лице местото. Со тешката кражба причинета е материјална штета од околу 145.000,00 денари.

Share.