Оскаровецот Оливер Стоун пристигна во Сараево

0
896

Американскиот режисер и сценарист Оливер Стоун, кој има добиено три Оскари, пристигна во Сараево.

Нему вечерва ќе му биде врачено признанието „Почесно срце на Сараево“.

Стоун слетал на меѓународниот аеродром во Сараево, а бил пречекан ос Миро Пуриватра и екипа од „Сараево филм фестивал“.

Стоун не дал изјава за медиумите.

http://makfax.com.mk