Ослободени се сите десетмина приведени по саботниот напад во Лондон

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Британската полиција соопшти синоќа дека се ослободени и преостанатите десет лица кои беа приведени по терористичкиот напад во Лондон.

– Сите кои се уапсени во неделата, на 4 јуни, во рамките на истрагата се сега ослободени без покренување на обвиниение, соопшти лондонската полиција.

По нападот, што се случи во саботата вечерта, беа приведени 12 лица.

Прво беа ослободени еден маж и една жена, а сега и преостанатите десетмина.

Share.