Падна град со големина на орев

0
569

Силно невреме пропратено со град, дожд и силен ветер вчера во попладневните часови ја зафати Хрватска.

Најпогоден од невремето беше Варажин, каде со до 15 часот имаше убаво и сончево време, по што настапи силно невреме.

На мостот кон Чаковец од силниот ветар паднало стебло. За среќа. никој не е повреден