Падна свадба на Евросонг, но не и виза за финалето

0
849

Првото запросување во историјата на Евровизија падна вечерва, а главни актери се нашата Јана и нејзиното момче, сега свршеник Александар. Јана вечерва на Европа и светот им откри и дека е бремена. „Да ќе станам мајка“, рече Јана.

Но, Македонија не обезбеди пласман за големото финале на Евросонг в сабота во Киев.